APTEKA HERBA   ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 20   50-370 Wrocław tel. 71-328-10-55 Pn - Pt: 9:00 - 19:00   |   Sob: 9:00 - 14:00

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29.05.2017 w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

zawiera informację o osobach uprawnionych do wystawienia

zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne

(lekarz podstawowej opieki (rodzinny)-zmiana od 1.06.2017!!! diabetolog, endokrynolog, pediatra, internista, ginekolog położnik, pielęgniarka przy kontynuacji)

Na transmiter TYLKO LEKARZ DIABETOLOG LUB ENDOKRYNOLOG.

DZIENNIK USTAW 2017 poz.1061 strona 23,24 i 25 pozycja 91


Refundacja zestawów infuzyjnych obejmuje następujących pacjentów:

-dzieci do 18 roku życia

-młodzież wiek 18-26 lat

-dorośli powyżej 26 roku życia (70% sumy)

-kobiety ciężarne


Lekarze poniższych specjalizacji są uprawnieni do wypisywania zleceń:

DLA DZECI I MŁODZIEŻY DO 26 r. ż.

-LEKARZ POZ (RODZINNY) uprawniony od 1.06.2017

-lekarz perinatolog uprawniony od 1.06.2017

-lekarz diabetolog

-lekarz endokrynolog

-lekarz pediatra

 

DLA OSÓB DOROSŁYCH POWYŻEJ 26 r. ż.

-LEKARZ POZ (RODZINNY) uprawniony od 1.06.2017

-lekarz diabetolog

-lekarz chorób wewnętrznych (internista)

-lekarz endokrynolog


DLA KOBIET CIĘŻARNYCH

-LEKARZ POZ (RODZINNY) uprawniony od 1.06.2017

-lekarz diabetolog

-lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie położnictwa i ginekologii

-lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczośc

 

Zarówno dla dzieci,młodzieży,osób dorosłych i kobiet ciężarnych zlecenie na kontynuację może wypisać  PIELĘGNIARKA lub położna ubezpieczenia zdrowotnego przez okres 3 miesięcy od dnia określonego w dokumentacji medycznej.


Na podstawie zarządzenia Prezesa NFZ kody pomocnicze, które należy wpisywać na ZLECENIU NA ZAOPATZRENIE W WYROBY MEDYCZNE są następujące:

                                                                

P.091.01    wkłucia dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia        

P.091.00      wkłucia dla osób dorosłych powyżej 26 roku życia

P.091.02    wkłucia dla kobiet w ciąży   

P.134         pojemniki do osobistej pompy insulinowej

                  (wszyscy    pacjenci)

PACJENCI DO 26 ROKU ŻYCIA   

P.135         CGM

P.136         TRANSMITER (tylko diabetolog lub endokrynolog wypisuje dokumenty)

  

 


W celu otrzymania zestawów infuzyjnych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia prosimy o:

 

  •   zgłoszenie się do lekarz odpowiedniej specjalizacjii w zależności od wieku pacjenta  w celu otrzymania Zlecenia na Zaopatrzenie w Wyroby Medyczne na okres 1, 2 lub 3 miesięcy (rodzaj Recepty na podstawie, której otrzymuje się wkłucia)

 

  •  zgłoszenie się ze Zleceniem na Zaopatrzenie w Wyroby Medyczne (wypełnione przez lekarza) oraz ważnym dowodem ubezpieczenia (w przypadku kobiet w ciąży Kartą Ciąży bądź zaświadczeniem od lekarza o miesiącu ciąży) do swojego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam pacjent (tylko w przypadku kiedy zgłasza się pierwszy raz) otrzymuje Kartę Potwierdzenia Uprawnienia na Zaopatrzenie w Wyroby Medyczne Przysługujące Comiesięcznie njczęściej na okres 12-miesięcy lub krótszy (decyzja NFZ).

 

  •  zgłoszenie się z wymienionymi wyżej dokumentami do APTEKI HERBA WROCŁAW UL.WYBRZEŻE WYSPIAŃSKIEGO 20 (tel.713281055) w celu odbioru zestawów infuzyjnych lub wysłanie na adres apteki (50-370 Wrocław ul.Wybrzeże Wyspiańskiego 20) aktualnych dokumentów. Przypominamy, że zlecenie jest ważne do końca okresu na który zostało wypisane, oznacza to że zlecenie wystawione np.20.01.2017 (pobór osprzętu za styczeń, luty i marzec) jest ważne do 31.03.2017. Przypominamy że osprzęt za dany miesiąc trzeba odebrać w danym miesiącu (zgłosić się z dokumentami w danym miesiącu).Pacjent ze zleceniem na I,II i III musi się zgłosić do końca stycznia aby otrzymać wkłucia za I,II i III jeśli zgłosi się w II otrzyma wkłucia za II i III jeśli w III to tylko za III.

 

  •  przed wysłaniem dokumentów uprzejmie prosimy o każdorazowe wypełnienie zlecenia na stronie drugiej "POTWIERDZAM ODBIÓR WYROBU MEDYCZNEGO ZGODNIE ZE ZLECENIEM" w miejscu: imię i nazwisko numer PESEL,a wprzypadku jego braku nazwa i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby odbierającej (wypełnić drukowanymi literami). W przypadku dziecka podpisuje osoba pełnoletnia - rodzic lub opiekun dziecka i wpisuje swój numer PESEL. Jednocześnie w dniu odbioru przesyłki (otrzymania osprzętu) prosimy o czytelne podpisywanie się imieniem i nazwiskiem na dokumencie dostawy tzw. WZ/list przewozowy.

 

  •  po otrzymaniu kompletu dokumentów APTEKA realizuje zamówienie, odsyłając w paczce dokumenty z adnotacją o wydanym zaopatrzeniu. Zamówienia są realizowane natychmiast po otrzymaniu kompletu dokumentów (poprawnie wypełnionych)-okres realizacji do 3 dni roboczych.Jeśli towar znajduje się w aptece zamówienia realizujemy w tym samym dniu.W nagłych sytuacjach prosimy o telefon 713281055 w celu ustalenia dogodnego terminu dostawy.
  • Dostawy realizujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD Wkłucia refundowane oraz zamówienia powyżej 300zł realizujemy bez dodatkowych opłat za przesyłkę. Przy mniejszym zamówieniu koszt dostawy wynosi 15zł   kurier  lub 20zł  kurier+pobranie.
  • Jeśli przesyłka jest POBRANIOWA (płatna przy odbiorze) zawsze jest doliczane 5 zł NIEZALEŻNIE OD KWOTY ZAMÓWIENIA.

 

 

 

wzor-zlecenia

 

Aktualny Wzór Zlecenia na zaopatrzenie do pobrania:  [pobierz]

 

  

jesteśmy na Facebooku

Polityka Cookies

Ta strona używa plików Cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze

Dowiedz się więcej

Akceptujesz?

Tak